Emekliler aile yardımı istiyor

Memurlara verilen aile yardımının emeklilere de ödenmesi masaya geliyor. Hem memur sendikaları hem de Türkiye Emekliler Derneği, konuyu gündeme taşıdı. Talep hayata geçerse emekliler aylık 344 lira ek gelir alacak.

Emekliler aile yardımı istiyor

Konuyu gündeme taşıdı

Memurlara verilen aile yardımının emeklilere de ödenmesi masaya geliyor. Hem memur sendikaları hem de Türkiye Emekliler Derneği, konuyu gündeme taşıdı. Talep hayata geçerse emekliler aylık 344 lira ek gelir alacak. Türkiye Emekliler Derneği Erzurum Şube Başkanı Ahmet Degen bunun için genel merkez nezdinde yoğun bir çalışma başlattıklarını bildirdi.


Maddi anlamda rahatlatacak

Degen ayrıca, Türkiye Emekliler Derneği, "Kamu çalışanlarına ödenen aile yardımını, tüm emeklilere de aile yardımı desteği olarak getirilsin. Genel merkezimiz ile yaptığımız yoğun temas ve istişarelerden sonra üyelerimizi maddi anlamda rahatlatacak ek ödenek için genel başkanımız Kazım Ergün sıkı bir şekilde çalışıyor" açıklamalarında bulundu.

Temasları sürdürüyoruz

Degen, merkez olarak beklentilerinin sadece ek ödenek olmadıklarını belirterek şu ifadelere yer verdi: "Beklentimiz sadece ek ödenek değil tabi ki, intibak zamlarının da takipçisiyiz. Bu konuda da Genel Merkezimiz ve Şube Başkanları olarak gerek Türkiye büyük millet meclisinde ve gerekse bakanlıklar nezdinde temaslarımızı sürdürüyoruz."

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 16:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER