Erdoğan İmzaladı: Cep Telefonu Alımında Yeni Dönem Başladı!

Cep telefonu alımında yeni dönem başladı. Fiyatı 3 bin 500 TL'nin üzerindeki cep telefonlarında taksit sayısı 6 aydan 3 aya düşürüldü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kararı imzaladı. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı

Erdoğan İmzaladı: Cep Telefonu Alımında Yeni Dönem Başladı!

Cep telefonu alımında yeni dönem başladı. Fiyatı 3 bin 500 TL'nin üzerindeki cep telefonlarında taksit sayısı 6 aydan 3 aya düşürüldü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kararı imzaladı. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Ticaret Bakanlığı'nın Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik'i Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

TAKSİT SAYISI 18 AY UYGULANACAK

Buna göre taksi sayıları 3 bin 500 Türk lirasının üstünde olan cep telefonu satışlarında 3 ay, video, kamera ve ses sistemi gibi elektronik eşya ve tablet bilgisayar satışları ile fiyatı 3 bin 500 Türk Lirasının üstünde olan televizyon satışlarında 6 ay, buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve elektrikli ev aletleri gibi elektrikli eşya satışları ile mobilya satışlarında ise taksit sayısı 18 ay olarak uygulanmaya devam edecek.

İrem Nur Kaya

İrem Nur Kaya, 1995 yılında doğdu. Elazığ Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdi. Bu süre zarfında diksiyon, haber yazma ve yeni nesil gazetecilik eğitimlerini aldı. Stajını Basın İlan Kurumu'nda Halkla iİişkiler Personeli olarak yaptı. Şimdi Ortadoğu Gazetesi'nde haber editörü olarak çalışmakta.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER