EYT'de ilk emekli maaşları için tarih belli oldu!

Bakan Bilgin, EYT'lilerin ilk emekli maaşlarının Şubat ya da Mart ayında yatacağını duyurdu.

EYT'de ilk emekli maaşları için tarih belli oldu!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, milyonlarca vatandaşı ilgilendiren Emeklilikte Yaşa Takılanlarla (EYT) ilgili flaş açıklamalar geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, sözleşmelilere kadro müjdesinin ayrıntılarını açıklarken EYT'lileri endişeye sevk eden sözler söylemişti.

AK Parti'li Elitaş, "EYT ile ilgili çalışmayı bitireceğiz ama bizden bir tarih istemeyin. Çünkü muhalefet, 20 milletvekiliyle Meclis'i tıkayabiliyor. Bu engellemeleri de dikkate alırsak bir süre vermemiz mümkün değil." demişti. Bu sözler acaba EYT seçim sonuna mı kalacak" endişesi yaratmıştı. 

İLK MAAŞLAR ŞUBT YA DA MARTTA

Yasa teklifinin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'na ay sonunda gelebileceğini ifade eden Çalışma Bakanı Bilgin, ilk aylıkların da şubat ya da martta hesaplarda olacağını kaydetti. Bakan Bilgin, EYT ile ilgili vatandaşlar tarafından Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) iletilen tüm dosyaların bir ay içinde sonuca bağlanacağını belirterek, "Cumhurbaşkanımız talimat verdi, 'Bu sorunu kökten çözün' dedi. Türkiye'nin gücü Cumhurbaşkanımızın büyük desteği ile bunları yapıyoruz" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER