Ferit Şahenk Satmaya Devam Ediyor!

Türkiye'nin en zengin iş adamları arasında yer alan Ferit Şahenk, 2016 yılında satın aldığı Akdeniz ve Atlantik'in en büyük marinasını devrediyor. Şahenk Barcelona'da bulunan marinanın %70'lik hissesine sahipti

Ferit Şahenk Satmaya Devam Ediyor!

Yurt içi ve yurt dışında yaptığı satışlarla sıkça gündeme gelen Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk şimdi de Barcelona'da bulunan marinasını satıyor. Şahenk, Akdeniz ve Atlantik'in en büyük marinası olma özelliğine sahip MB 92'nin %70'lik hissesine sahipti.

660 MİLYON LİRA

Doğuş Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Şahenk, 2016 yılında satın aldığı Dünya'nın en büyük süper yat bakım tesislerinin de içinde bulunduğu MB 92 adlı marinayı devrediyor. Barcelona şehrinde bulunan marinanın yüzde 70'lik hissesine sahip Ferit Şahenk, 660 milyon lira karşılığında İspanyollara satıyor.

2016 yılında Doğuş Holding MB 92 adlı marinanın yüzde 70'ini alarak ana hissedar konumuna geçmişti. 200 metreden uzun süper yatlara bakım, onarım ve çeşitli hizmetler sunan MB 92, Akdeniz ve Atlantik'in en büyük marinası olma özelliğine sahip. 660 milyon liraya İspanyollara satılması planlanan marina, Doğuş Grubu'na 80 milyon euro gibi bir rakama mal olmuştu. 

SATMAYA DEVAM EDİYOR

Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk yurt içi ve yurt dışı satışlarıyla gündeme geliyor. Son 5 ayda 5 otelini satan ünlü patron özellikle Garanti Bankası'na ait hisselerin satışına verdiği onay ile de çok konuşulmuştu. İşte Şahenk'in son satışları:

  • Villa Magna'yı Meksikalı RLH Properties 210 milyon euro
  • Miami Raleigh Hotel 103 milyon dolar
  • Marmaris D-Resort Grand Azur
  • Atina Hilton Otel
  • Park Hyatt Otel
  • Garanti Bankası BBVA Hisse Satışı

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2019, 11:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER