Ferrari üretimi durdurma kararı aldı!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını üreticileri de vurdu. Dünyaca ünlü spor araç üreticisi Ferrari koronavirüs nedeniyle üretimi durdurma kararı aldı

Ferrari üretimi durdurma kararı aldı!

İlk kez Çin'in Wuhan şehrinde görülen koronavirüs salgının tüm dünyaya yayılmaya devam ediyor. Can almaya ve vaka sayısının artmasının yanı sıra salgın ülke ekonomilerini de önemli ölçüde etkiliyor. Apple CEO'su geçtiğimiz günler Çin dışındaki tüm mağazalarını koronavirüs tedbirleri kapsamında 27 Mart'a kadar kapalı tutma kararı aldı.  

Ardından da Zara İspanya'daki mağazalarını geçici süreliğine kapatma kararı aldı. Birçok ülkede lig maçları ertelenirken, bazı ülkeler OHAL ilan edildi.

23 Mart'a kadar üretim yapılmayacak

Çin'den sonra en çok koronavirüs salgınında etkilenen ülke ise İtalya oldu. Ünlü İtalyan otomotiv üreticisi Ferrari, ülkedeki araç üretimini iki haftalığına durdurma kararı aldı. Konuya ilişkin firmadan yapılan açıklamada, İtalya'nın Maranello ve Modena şehirlerindeki fabrikalarda üretim 23 Mart'a üretim durduruldu.

Aktif vaka sayısı 14 bin 955 

Çin'den sonra salgından en çok etkilenen İtalya'da koronavirüs salgınından hayatını kaybedenlerin sayısı1266, aktif vaka sayısı ise 14 bin 955 oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER