Ferrari’si, Mercedes’i, Audi’si olanlar 1000 lira için başvurdu

Aile ve Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 1000 liralık yardım parası için yapılan başvuruları açıklarken çarpıcı ifadeler kullandı

Ferrari’si, Mercedes’i, Audi’si olanlar 1000 lira için başvurdu

Aile ve Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, koronavirüs nedeniyle yapılan 1000'er liralık yardımlar için şaşırtıcı bilgiler verdi.

Selçuk, Hürriyet'ten Abdülkadir Selvi'nin sorularına yanıt verirken şu ifadeleri kullandı:

- 1. ve 2. fazdan yararlananlara 1000 lira destek verdik. Onlar 3. fazda değerlendirilmeye alınmayacak dedik. Ailede memur olanlar, kamu işçisi olanlar ve bir de emekli başvuruları yine değerlendirilmeyecek dedik. Ama bu 4.5 milyonun neredeyse yarısına yakını, bizim değerlendirilmeyecek dediğimiz kesimden. Dolayısıyla başvuruların bir kısmı ön değerlendirmede elenmiş olacak.

- Ferrari sahibi olup müracaat edenler oldu. Audi’si, Mercedes’i olan, üzerinde mülkiyet görünenlerden müracaat edenler oldu.

- Başvuruları hane bazlı değerlendiriyoruz. Kimi başvurularda görüyoruz ki hanedeki diğer kişilerin üzerinde kayıtlı yüklü miktarda mal varlığı var. Mesela bir başvuruda birinin üzerinde yüz tane büyükbaş olduğunu gördük.

- Yüz büyükbaşı olana yardım verince bu kamu vicdanını zedeler. Biz o Ferrari’yi de reddetmişiz. Kamu vicdanını yaralayacak durumların önüne geçmek için yoğun gayret sarf ediyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Popüler Haberler