Hürriyet'ten skandal uygulama

Hürriyet gazetesi, skandal bir uygulamaya imza attı. Şirketlere gönderilen elektronik mesajda 30 Nisan'da çıkarılacak Türkiye'nin en iyi işverenleri sayfasında para karşılığı haber yapılması teklif edildi

Hürriyet'ten skandal uygulama

Hürriyet gazetesi skandal bir uygulamaya imza attı.

Türkiye'deki şirketlere elektronik bir mesaj gönderildi ve 30 Nisan'da çıkarılacak "Türkiye'nin en iyi işverenleri" sayfasında para veren şirketlerin haberinin yapılacağı duyuruldu.

Can Yayınları’nın sahibi Can Öz, kişisel Twitter hesabından paylaştığı mesajında Hürriyet’ten gelen maile tepki gösterdi. 
Hürriyet’in gönderdiği mailin ekran görüntüsünü de paylaşan Öz, “Hürriyet Gazetesi'nde "Türkiye'nin en iyi işverenleri" arasında anılmak için parayla satılan röportaj tarifesi. Buna para veren ne olsun. Üstelik "Bu bir ilandır" ibaresi de olmayacakmış. Pes” ifadelerini kullandı.
Hürriyet’ten gönderildiği belirtilen mailde “Türkiye’nin en iyi işverenleri” sayfasında yer almanın bir ‘bedeli’ olduğu belirtiliyor. Ancak bu sayfa okura ‘reklam’ veya ‘ilan’ olduğu bildirilmeden, tamamen haber olarak sunulacak.

Şirketlere gönderilen e posta mesajı şöyle  
 
"Hürriyet ana gazetede 30 Nisan Perşembe günü ekonomi sayfaları sonrası yer alan Türkiye baskısı sayfalarda 'Türkiye'in En İyi İşverenleri' incelemesi yayımlanacaktır. 
 

Bu çalışmamızda, en iyi işveren olabilme teması çerçevesinde özel röportajlara yer verilirken herhangi bir liste YAYIMLANMAYACAKTIR. Firmaların görünürlükleri, kendi satın alacakları alanlardaki kullanacakları özel haber-röportajlarıyla ve/veya ilanlarıyla söz konusu olabilecektir. 
 
Advertorial katılımınızda editörlerimizin paylaşacakları sorulara vereceğiniz yanıtlara veya göndereceğiniz metne ilgili yetkilinizin görseli ve kurum logonuzla birlikte yer verilecektir. (Advertorial çalışmanızın her hangi bir yerinde 'bu bir ilandır' veya 'advertorial gibi bir ibare BULUNMAYACAKTIR.)
 
Katılımcı şirketlerimize ilan tarifesi üzerinden yüzde 45-yüzde 55 indirim uygulanacaktır. "

Medyaradar'da yer alan haberde Hürriyet Gazetesi’nden bir süre önce ayrılan ünlü spor yazarı Kenan Başaran’da Can Öz’ün paylaşımını alıntılayarak, Hürriyet Gazetesi’nin daha önce işten çıkardığı 45 çalışanına tazminatını vermemesine dikkat çekti.

Kenan Başaran, “Dünya basın tarihine geçecek bir skandal! 'Amiral Gemisi'nin düştüğü hale bakın? 45 çalışanının tazminatını vermeden atan gemi iyice su almış!” dedi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER