Hürriyet ve Kanal D'yi satmıştı: Aydın Doğan geri döndü!

Bir zamanlar medya dünyasının imparatoru olan Aydın Doğan, şirketlerini elden çıkarmış, mali olarak da kayıplar yaşamıştı. Doğan Holding'in onursal başkanı olan Aydın Doğan, milyar dolarlar kulübüne geri döndü

Hürriyet ve Kanal D'yi satmıştı: Aydın Doğan geri döndü!

Ünlü iş adamı Aydın Doğan, basın sektörüne 1979 yılında Milliyet gazetesini satın alarak medya sektörüne girmiş, ilerlyen yıllarda kurduğu Doğan Medya ile medya imparatoru olmuştu.  Posta, Hürriyet, Radikal, Fanatik, Referans ve Hürriyet Daily News gazetelerini; ayrıca Kanal D ve CNN Türk'ü de alan Doğan, 22 Mart 2018'de Doğan Yayın Grubu'ndaki kuruluşlarını Demirören Holding'e satmıştı.

Aydın Doğan'ın servetinde de düşüş görülmüş, Forbes'in her yıl açıkladığı en zengin 100 Türk listesinde alt sıralara inmişti.

"ATV'nin yeni yapımı Gel Dese Aşk dizisinde herkesi şoke eden küfür" HABERİNİ OKUYUN

Serveti de 1 milyar doların altına düşmüştü.

2018'de 830 milyon dolar, 2019'da da 850 milyon dolarlık serveti bulunduğu açıklanan Aydın Doğan, bu yıl 1 milyar dolar kulübüne geri döndü. 

Forbes Dergisi'nin açıkladığı en zengin 100 Türk kişisi sıralamasına bu yıl 25. sıradan giren Aydın Doğan'ın kişisel servetinin de 1.1 milyar dolara çıktığı belirlendi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2020, 10:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Beyaz kurt
Beyaz kurt - 8 ay Önce

Mezarına götürürsün o dolarciklarini orada rusvet vermeye yarar belki.

SIRADAKİ HABER