İç yakan görüntü: Antalya'da kilolarca domatesle hıyarı çöpe döktüler

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde çöplerin toplandığı alana kilolarca sebze döküldüğü görüntüler ortaya çıktı. 

İç yakan görüntü: Antalya'da kilolarca domatesle hıyarı çöpe döktüler

Antalya Gazipaşa’da arazi bakmaya çıkan bir kişi, yüzlerce kilo sebzenin çöpe dökülmüş olduğunu görünce isyan etti.

O anları cep telefonu kamerası ile görüntüleyen kişi, sosyal medyadan  “Ben haberci değilim, gazeteci değilim, sıradan bir vatandaşım. Ürünlerin hemen hemen hepsi yeni dökülmüş. Burada kamyonlarca, tonlarca ürün var. Zor günler geçiren ülkemizdeki vatandaşların hakkını gasp etmek, çalmak… Bunu buraya dökeceğinize bedavadan vatandaşa dağıtın. Bir hayra girin, bu nasıl bir insanlıktır?” diye paylaşım yaptı.

Gazipaşa Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Hamdi Fidan ise, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Kamuoyunda bir video dolaşıyor. Gazipaşa’da sebzelerin çöpe atıldığını, fiyatların yükseltilmek için yapıldığını belirten bir video. Buradan 17 ülkeye ihracat yapıyoruz. İhracatta çok titiz davranan bir ülkeyiz.

Burası salatalığın başkenti. Türkiye’de en kaliteli salatalık; Gazipaşa’da yetişir. Şu anda mevsim gereği 300-400 ton mal sevkiyatı yapıyoruz. Kış aylarında 800-1000 ton sevkiyat yapıyoruz. Bunlar, işlenme aşamasında sofraya konulmayacak ürünler.

Çürük, kurtlu ürünler ayrılıyor. Bu ürünler akşam üzeri belediyenin çöp konteynerlerine konuluyor. Belediye de bunları uygun bir zamanda belediye çöplüğüne götürüp, döküyor.

Bu ürünler sofraya konacak şekilde olsa döker miyiz? Hayır dökmeyiz. Bu paylaşımı yapan kişi ‘Bu ürünü ben yerim’ diyorsa, gelsin ücretsiz kendisine verebiliriz. Bu ürünler sofraya uygun değil. Bu ürünleri ne dış ne de iç piyasaya veremeyiz.” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER