İflas Eden ABD'li Şirkete Türk İş Adamı Talip Oldu!

Çalıştığı Armodi tekstil firmasını alarak sektöre ilk adımını atan Cafer Mahiroğlu, 12 yıl önce İngiliz merkezli Select teksil firmasını da bünyesine katmıştı. Türk iş adamı Mahiroğlu şimdi de iflasını duyuran Forever 21'in Avrupa'daki mağazalarını gözüne kestirdi.

İflas Eden ABD'li Şirkete Türk İş Adamı Talip Oldu!

1991 senesinde çalışanı olduğu Armondi tekstil şirketini satın alarak Top Shop, New Look, Dorothy, Perkins, Tesco, Evans gibi markaların üreticisi olan Select Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu, Güneş Batmayan Ülke olarak da bilinen İngiltere'nin en büyük hazır giyim markası Select'i de 12 yıl önce bünyesine katmıştı.

GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR 

Türk Markalar Birliği'nin başkanlığını da yapan Mahiroğlu geçtiğimiz günlerde iflasını duyuran Forever 21'in Avrupa'daki mağazalarına talip olduğunu söyledi. Kaliforniya merkezli firma, Amerika'daki ünlü Youtuber'lar tarafından çokça tercih edilip, adından bahsettiriyor. Türk iş adamı Mahiroğlu Forever 21'in satın almak için görüşmeler yapıldığını bildirdi. Görüşmelerden olumlu sonuç çıkması ise Türk teksili için son derece önemli bir adım olacak.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2019, 16:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER