İstanbul Çatalca'da arsa satışı yapılacak

İstanbul İli, Çatalca İlçesi, Örcünlü mahallesinde icradan dolayı arsa satışı yapılacak.

İstanbul Çatalca'da arsa satışı yapılacak

ARSANIN GENEL ÖZELLİKLERİ

  • Örcünlü mahallesi, yerleşik alanı dışında kalmaktadır.
  • Kadastral yola cephesi yoktur.
  • Alt yapı hizmetlerinden faydalanmamaktadır.
  • Taşınmaz üzerinde ekonomik öneme sahip herhangi bir yapı ağaç çit ves bulunmamaktadır.
  • Dava konusu taşınmazın mevcut durumda kuru tarla vasfında olduğu ve tarımsal amaçlı olarak değerlendirildiği tespit edilmiştir. Etrafındaki şahıs parselleri de benzer karakterde olup, tarla olarak kullanılmaktadırlar, ayrıca etrafındaki şahıs parsellerinin bazılarında yapılaşmalar mevcuttur.
  • Hafif meyilli bir yüzeye sahip olan taşınmaz, Topografik açıdan mekanize tarıma uygundur. Üzerinde devletçe yapılmış suluma kanalları bulunmamaktadır. Killi -Tınlı bünyeli toprak yapısına sahip olan taşınmazın geçirgenliği az ağır bünyelidir.
  • Toprak yapısı tarım için yeeri derinliğe sahip olup, verimliliği arttıran organik ve inorganik bitki besin elementlerince de zengindir. Drenaj sorunu yoktur. Nadassız her yıl ürün alınabilir.

ARSA FİYAT BİLGİSİ VE DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN

İMAR DURUMU

Çatalca ilçesi Örcünlü mahall ise 12 parsel sayılı taşınmazın 1/100.00 ölçekli İstanbul Çevre Düzeni Planı kapsamında kalmakta olduğu ve söz konusu parselinde bulunduğu alanda 1/1000 ölçekli uygulama imar planları bulunmadığından imar durumunun tanzim edilemediği belirtilmektedir.

Ayrıca söz konusu parselin bulunduğu bölgede Devlet Su İşleri tarafından Hamzalı Barajının yapımının planlandığından konu ile ilgili olarak Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 14. Bölge Müdürlüğünden bilgi alınması gerektiği belirtilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 15:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER