İstanbul'daki tahıl anlaşmasında sürpriz isim: Dünyaca ünlü milyarder de oradaydı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla düzenlenen, dünyadaki gıda krizinin çözümünde rol oynayacak tahıl sevkiyatı anlaşması imza törenini sürpriz bir isim takip etti

İstanbul'daki tahıl anlaşmasında sürpriz isim: Dünyaca ünlü milyarder de oradaydı

Rusya'nın işgal etmesi nedeniyle Avrupa'nın tahıl deposu olan bilinen Ukrayna'daki tahılın dışarıya ihraç edilememesi, küresel bir gıda krizini tetikledi. Krizin çözümü için Türkiye'nin yoğun uğraşları sonucunda Ukrayna ve Rus tarafları Dolmabahçe sarayında Tahıl Sevkiyatı Anlaşması'na imza attı.

Anlaşmayla birlikte Ukrayna limanlarında bekletilen 25 milyon ton tahıl dünyaya ihraç edilecek, denetim İstanbul üzerinden sağlanacak.

ERDOĞAN DA İMZA TÖRENİNE KATILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna ve Rusya taraflarının katılımıyla ve Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres'in hazır bulunduğu tahıl sevkiyatı anlaşması imza törenine katıldı.

SALONDA ABRAMOVİCH SÜRPRİZİ

Beşiktaş'ta bulunan Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde gerçekleştirilen imza törenine Rus Milyarder Roman Abramovich de geldi. Rus heyetiyle birlikte törenin düzenleneceği salana gelen Abramovich töreni takip etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER