İstanbul Havalimanı'nda Uyku Kapsülü Uygulaması Başladı!

İstanbul Havalimanı’nda uyku kabini uygulaması başladı. "İGA Sleepod" isimli uyku kapsülü saatlik olarak kiralanabiliyor. Her yolcuya tek kullanımlık çarşaf ücretsiz olarak veriliyor. Saatlik ücreti ise 9 euro (59 TL) olarak belirlendi.

İstanbul Havalimanı'nda Uyku Kapsülü Uygulaması Başladı!

İstanbul Havalimanı’nda yurt dışında birçok havaalanında bulunan uyku kabini uygulaması başladı.

İstanbul Havalimanı’nda uçuşlarını bekleyen yolcular için, "İGA Sleepod" isimli uyku kapsülü modeli devreye alındı. Yolcular bu kapsülleri saatlik olarak kiralayabilecek.

UYKU KAPSÜLÜ DEVREYE ALINDI

6 Nisan 2019’da tam kapasiteyle hizmet vermeyen başlayan İstanbul Havalimanı, her gün ağırladığı binlerce yolcu için yeni bir uygulamayı daha devreye aldı. İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA, yolcu konforunun arttırılmasına yönelik dış hatlar terminali giden yolcu katında İGA Sleepod isimli uyku kapsülü hizmetini başlattı.

UYKU KAPSÜLÜ SAATLİK FİYATI

Kapsüller yolcular tarafından saati 9 euroya kiralanabilecek. Hijyen konusu ön planda tutulduğu için her yolcuya tek kullanımlık çarşaflar ücretsiz olarak verilecek. Yolcuların battaniye ve yastık gibi ek hizmet talep etmesi halinde ise 2 euro daha ücret ödenecek. Kullanılan malzemeler ise görevli personeller tarafından her kullanımdan sonra kuru temizlemeye gönderilecek.

TELEFONU ŞARJ EDECEK PRİZ

Mini kabinlerin içi yolcuların ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlandı. Kabinlerin içerisinde USB girişi ve priz yer alıyor. Yolcular böylece cep telefonlarını ve diğer elektronik cihazlarını çalıştırabilecek veya şarj edebilecek.

Uyku kabininin alt kısmında ise yolcunun el bagajını koyacağı özel bir alan yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2020, 13:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER