İzmir'de 100 Roman kadına, 1000 arı kovanı hibe edildi

İzmir'in Seferihisar ilçesinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının katkıları, Tarım ve Orman Bakanlığının desteğiyle hayata geçirilen proje kapsamında Türkiye Tarım, Hayvancılık ve Arıcık Dayanışma Platformunca hibe edilen 1000 arı kovanı, Roman ailelere mensup 100 kadına teslim edildi. 

İzmir'de 100 Roman kadına, 1000 arı kovanı hibe edildi

Dezavantajlı kadınların istihdamına yönelik hazırlanan "100 kadın, 1000 Kovan Projesi" kapsamındaki etkinlik için, Seferihisar'daki Kavakdere Barajı yanında tören düzenlendi. 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Adnan Ertem, törende yaptığı konuşmada, kırsal alanda yapılabilecekler noktasında örnek bir çalışmanın başlangıcını yaptıklarını söyledi.

Bilinçli ve ayağı yere basan projelerle iş üretmenin önemli olduğunu vurgulayan Ertem, şöyle konuştu:

"Alanla alakalı yaptığımız etüt çalışmasında yeri gördük. Yaylalarda hayvancılık ya da arıcılık gibi işleri yapmanız gerekiyor. Burada da arıcılık bence tam oturmuş. Tarım ve Orman Bakanlığımız ağaçlandırma, yer tahsis etme, ağaçların bağımı ve rehabilitasyonu gibi konularda bu projenin içerisinde yer aldı. Platform kovan tedarikiyle alakalı projede yer aldı. Bakanlığımız da burada İŞKUR Genel Müdürlüğümüz vasıtasıyla hem mesleki eğitimin finansmanı hem de işbaşı eğitim görecek kişilerin belirli bir süreyle ücretlerinin sağlanması noktasında bu projenin içerisinde yer aldı."

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2021, 19:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER