Kamil Koç geri adım attı: Muavinsiz otobüsler tutmadı!

Şehirlerarası otobüs taşımacılığında 90 yılı geride bırakan Kamil Koç, geçtiğimiz yıl Alman Flixbus şirketine satılmıştı. Gerçekleşen satışın ardından otobüslerde muavinler görev almadı, ikramlar dağıtılmadı ve koltuklar numarasız olarak satıldı

Kamil Koç geri adım attı: Muavinsiz otobüsler tutmadı!

Geçtiğimiz yıl Alman Flixbus şirketine satılan Kamil Koç firması attığı adımlardan geri döndü. Alman şirkete satıldıktan sonra muavinlerin görev almadığı, ikramların dağıtılmadığı ve koltukların numarasız olarak satıldığı otobüs firması, gelen tepkiler üzerine eskiye dönmeye karar verdi. Firma, uzun hatlarda yeniden muavin çalıştırmaya başlayacağını duyurdu.

'Türkiye'de tutmaz dedik'

Kararı değerlendiren Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Başkanı Birol Özcan, şunları söyledi: “Bu şekilde rekabet olamayacağını biz en baştan kendilerine söyledik, ‘Alman sistemi’ Türkiye’de tutmaz dedik. Eskiden otobüslerde buzdolabı yoktu, yanımıza yolluk alır otobüse binerdik. Şimdi yolcu lüks hizmete alıştı.

Saatlerce yol giderken siz bir su istemez misiniz? Muavinsiz nasıl olacak? Otobüse bindiğinizde inerken, valizinizi nasıl bagaja koyacaksınız? Koltuk numarasını da kaldıracaklardı ama hepsinden vazgeçmişler. Uygulamayla fiyat kıracaklardı ama, çok tepki alıyorlardı. Sonunda dediğimize geldiler.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER