Koç Holding'den Hisseleriyle İlgili Kritik Açıklama!

İtalyan UniCredit, Koç Finansal Hizmetler'deki yüzde 50'lik payını Koç Holding'e devretti. Buna göre UniCredit ve Koç Grubu'nun dolaylı yüzde 50- 50 ortaklığı bitti

Koç Holding'den Hisseleriyle İlgili Kritik Açıklama!

İtalyan UniCredit, Koç Finansal Hizmetler'deki yüzde 50'lik payını Koç Holding'e devretti. Buna göre UniCredit ve Koç Grubu'nun dolaylı yüzde 50- 50 ortaklığı bitti. İtalyanların Yapı Kredi sermayesinde doğrudan yüzde 31,93 payı kalmaya devam edecek.

İşlemlerin tamamlanmasıyla birlikte Koç Topluluğu – UniCredit iş ortaklığı sona ererken, Yapı Kredi'deki ortaklık yapısı da yeniden düzenlenecek. UniCredit ve Koç Topluluğu'nun yüzde 50 – yüzde 50 ortak olduğu Koç Finansal Hizmetler'in tüm hisseleri Koç Topluluğu'na geçecek.

YENİ DÖNEM BAŞLIYOR

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Yapı Kredi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Y. Koç, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "17 yıldır yürüttüğümüz uyumlu iş birliği için UniCredit'e teşekkür ederim. Ülkemizin ekonomisine ve bankacılık sektörüne olan inancımızın büyük bir göstergesi olarak, işlemlerin tamamlanmasıyla birlikte Yapı Kredi'de en büyük pay sahibi Koç Topluluğu olacak. Yapı Kredi için yeni bir dönemin başlangıcına şahitlik ediyoruz. Bankamız yeni dönemde güçlenerek büyüyecek. Yolumuza daha da iddialı devam ederken, Ülkemiz ekonomisine sağladığımız katkıyı ve yatırımlarımızı artırarak sürdüreceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2019, 11:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER