Koç Holding O Markasını da Sattı!

Türkiye'nin en büyük holdinglerinden biri olan Koç Holding, ciro payının düşük olduğu gerekçesiyle ünlü yiyecek markasını Durum Gıda'ya 8 milyon TL'ye satacağını duyurdu

Koç Holding O Markasını da Sattı!

Vehbi Koç tarafından 1926 yılında kurulan Türkiye'nin ilk holdingi özelliğine sahip Koç Holding, ciro payının düşük olduğu gerekçesiyle Tat Gıda'nın Pastavilla, Kartal ve Lunch & Dinner markalarının Durum Gıda’ya satışına onay verdi.

SATIŞA ONAY VERİLDİ

Arçelik, Beko, Aygaz, Alfa Romeo, Budget, Altus ve daha birçok markayı bünyesinde barındıran holding, son dönemlerde Antalya'da bulunan Divan Talya otelini de kiralık olarak işletmek için Corendon Turizm ile pazarlık sürecine girmişti. Koç Holding şirketinden yapılan açıklamaya göre, Rekabet Kurulu tarafından Tat Gıda'nın satışına onay verildiği belirtildi.

Ünlü holding, geçtiğimiz aylarda ciro payının düşük olduğu gerekçesiyle unlu mamülleri ve makarnaları bünyesinden çıkarmak istediğini açıklamıştı. Şirket, Pastavilla, Kartal ve Lunch & Dinner markalarını 8 milyon TL'ye Durum Gıda'ya devredecek.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2019, 14:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER