Köklü Gazete İflas Etti!

1987 yılında yayın hayatına atılan, ekonomik sıkıntılar ve geleneksel gazetelerin ömrünü tamamladığı gerekçesiyle yayın hayatına devam edemeyeceği açıklanan Bursa Olay Gazetesi, eylül ayı sonunda kapanıyor

Köklü Gazete İflas Etti!

"Türkiye'nin en büyük şehir gazetesi" sloganıyla yola çıkan Bursa Olay Gazetesi kapanma kararı aldı.

TEKNOLOJİYE DİRENEMİYORLAR

Kağıt fiyatlarının yükselmesi ve baskı maliyetlerinin artması sonucu birçok gazete yayın hayatına son veriyor. Bu sene içerisinde ulusal ve yerel gazetelerin birkaçı kapandı ya da baskı sayısını azalttı. Teknolojinin de gelişmesiyle birlikte artık gazeteler ayakta duramaz hale geldi. Özellikle gazetelerin cep telefonu uygulamalarına geçmeleri ve Twitter, İnstagram gibi çok kişi tarafından kullanılan sosyal mecralar sayesinde herkes anlık olarak haber akışı sağlıyor. 

TÜM BİRİMLERİ KAPANIYOR

1987 yılından beri faaliyetini sürdüren Bursa Olay Gazetesi sahibi Cavit Çağlar, İstanbul'da çalışma arkadaşıyla beraber bir toplantı yaparak gazetenin tüm birimlerini kapatacağını açıkladı. Çağlar, ay sonu yayın hayatına son vereceklerini ve çok üzgün olduğunu aktardı. Gazetenin kapanma gerekçesi olarak da ekonomik sıkıntılar ve geleneksel gazetelerin ömrünü tamamlaması gösterildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2019, 11:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER