Korona günlerinde Kanal İstanbul ihalesi

Dünyada olduğu gibi Türkiye'de de koronavirüs gündemin bir numaralı konusu. Ama ülkemizde bir başka konu da Kanal İstanbul. Kanal İstanbul projesinin bir ihalesine yarın çıkılıyor

Korona günlerinde Kanal İstanbul ihalesi

Türkiye koronavirüsle mücadele etmeye çalışırken, gündemin gerisinde kalan Kanal İstanbul projesinde ilk ihaleye yarın çıkılıyor. 

Proje kapsamında etki alanında kalan tarihi Odabaşı ve Dursunköy köprülerinin taşınarak başka bir alanda tekrar inşa edilmesi işi için ihaleye yarın (26 Mart) çıkılıyor.

Kanal İstanbul projesi kapsamında dev su yolunun etki alanında kalan Başakşehir'deki tarihi Odabaşı ve Arnavutköy'deki tarihi Dursunköy köprülerinin yeniden yapım projesi için Kağıthane'deki Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü'nde ihale düzenlenecek.

Şartnameye göre köprü civarında araştırma kazıları yapılarak başlangıç ve bitiş noktaları ile tespit edilecek. İhaleyi alan firma; köprünün sökümü, yapı elemanlarının taşınması, yeniden yapılması ve eksik bölümlerinin tamamlanması işlerini üstlenecek.

Köprünün özgün konumuna yakın bir konuma taşınması için alternatif yerleri araştıracak ve köprülerin taşınacağı yeri belirleyecek. İşin süresi de 350 gün olarak açıklandı. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
AH AH
AH AH - 1 yıl Önce

SAMAN ALTINDAN SU YÜRÜTME BUNA DENİR

SIRADAKİ HABER