Koronavirüs sarımsağı da vurdu: Fiyatı cep yakıyor!

Vücuda birçok özelliğiyle iyi gelen sarımsağın fiyatı koronavirüs salgınından sonra arttı. Yıl içinde kilosu 50 liraya kadar çıkan sarımsağın kilosu 90 liradan satışa sunuldu

Koronavirüs sarımsağı da vurdu: Fiyatı cep yakıyor!

Koronavirüsten korunmak için uzmanlar bağışıklık sistemini güçlendirecek yiyecekleri öneriyor. Yıl içinde zam şampiyonluğunu neredeyse elinden bırakmayan sarımsağın fiyatı düşüşe geçmişti. Ancak salgından sonra uzman önerileri sarımsağa olan talebi artırdı. Daha önceleri 30-35 lira bandında satılan sarımsak Muğla'nın Menteşe ilçesinde kurulan Perşembe pazarında sarımsağın kilosu 90 liraya ulaştı.

"Vatandaşı ikna etmekte zorlanıyoruz"

Pazar esnafı, vatandaşları ikna etmekte zorlandıklarını dile getirerek, "Koronavirüs salgını öncesi sarımsağı 30 liraya alıp, 35-40 liradan satıyorduk. Salgının Türkiye'de görülmesinin ardından sarımsak fiyatları fırladı. Şuan biz kilosunu 80 liraya alıyoruz. 90 liradan satıyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 16:09

Burcu Çetin

Burcu Çetin 1994 yılında İstanbul'da doğdu. Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü'nü bitirdi. Basın İlan Kurumu'nda Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi aldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda yaptığı stajdan sonra şimdi Ortadoğu Gazetesi'nde çalışmakta.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER