Koronavirüs sebebiyle en çok satılan ürün o oldu: Listenin ilk sırası çok şaşırttı!

Koronavirüsün mart ayında Türkiye'ye gelmesinin ardından vatandaşlar yiyecek, temizlik malzemesi, kişisel bakım ürünleri gibi ihtiyaçlarını stoklamaya başladı. Marketlerde en çok satılan ürünlerin listesi ise şaşırtıcı sonuçlar ortaya çıkardı

Koronavirüs sebebiyle en çok satılan ürün o oldu: Listenin ilk sırası çok şaşırttı!

Koronavirüsün mart ayında Türkiye'ye gelmesinin ardından vatandaşlar yiyecek, temizlik malzemesi, kişisel bakım ürünleri gibi ihtiyaçlarını stoklamaya başladı. Marketlerde en çok satılan ürünlerin listesi ise şaşırtıcı sonuçlar ortaya çıkardı.

Kolonyaya akın etmişlerdi

Koronavirüsün Türkiye'de görülmesinin hemen ardından milyonlarca kişi marketlere akın ederek kolonya, makarna, bakliyat sirke almış, ikinci haftada ise vatandaşlar genellikle atıştırmalık ürünlere yönelmişlerdi.

Turşu rekor kırdı

Ipsos Araştırma Şirketi tarafından hane tüketim paneli üzerinden hazırlanan araştırmaya göre, turşu rekor kırdı. 

25-31 Mart tarihleri arasında gerçekleşen araştırmaya göre, içecek ürünlerindeki artış yüzde 85'i aşarken, bağışıklık sistemini güçlendirici olduğuna yönelik haberlerin de etkisi ile turşu satın alımları yüzde 129 artarak rekor kırdı.

Bunu diş macunu ve diş fırçası izlerken, evde yemek yapma sayısının artması ile birlikte, sos salça satışlarında da büyük artışlar görüldü. 

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2020, 12:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER