LC Waikiki'den alkışlanacak karar

Türkiye, koronavirüsle mücadelesini sürdürürken, hazır giyimin lider firmelerinden LC Waikiki, alkışlanacak bir karara imza attı

LC Waikiki'den alkışlanacak karar

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de koronavirüsle mücadele sürerken, LC Waikiki'nin de sahibi olan Talu Tekstil, çarpıcı bir karar aldı.

LC Waikiki-Taha grubu 3 milyon adet maske üreterek devlete hibe etme kararı aldı. 

Grubun Başkanı Mustafa Gültepe  şu ifadeleri kullandı:

- LCW-Taha Grubu ilk aşamada 3 milyon adet maske üretip Sağlık Bakanlığı’na hibe edecek, üretim Pazartesi itibarıyla başladı.

- Yaptığımız projeksiyona göre 100 firma ile günde 1 milyon adet maskeyi çok rahat üretip Sağlık Bakanlığı’na vereceğiz.

- Dezenfektan üretiminde etil alkol sıkıntısı bulunuyor; alkol ithalatında gümrükte yaşanan sıkıntıların minimize edilmesi gerekiyor.

- TAPDK’tan alınan alkol ithalat izin süreçlerinin ve yurtiçindeki firmalarımızın şeker fabrikalarından etil alkol alınması ile ilgili izin süreçlerinin hızlandırılması dezenfektan üretimi için çok önemli.

- Aylık 2.5 milyon litre dezenfektan üretim kapasitemiz bulunuyor, bunun tam kullanılması için hammadde ve ambalaj malzemeleri tedarikinde tüm engellerin kalkması ve desteklerin artması gerekiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER