Mansur Yavaş'tan yeni hamle: Bakkallara veresiye borçları ödenecek!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, koronavirüs nedeniyle zor durumda olan insanların bakkal, kasap veya manava olan veresiye borçlarının ödenmesi için harekete geçti

Mansur Yavaş'tan yeni hamle: Bakkallara veresiye borçları ödenecek!

Koronavirüs nedeniyle işleri bozulan ve maddi olarak sıkıntı çeken vatandaşların ihtiyaçlarını gidermek için harekete geçen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yeni bir hamle yaptı.

Yavaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

- iyilik hastalıktan daha bulaşıcıdır.

- İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım etmek isteyip de edemeyen hayırsever vatandaşlarımız olduğunu çok iyi biliyorum.

- Şimdi o hayırsever vatandaşlarımıza hiç kimseyi incitmeyecek ve engel çıkarılamayacak güzel bir teklifim var. Kendiniz veya birkaç kişi bir araya gelin.

- Hemen mahallenizdeki ya da komşu mahallenizdeki bakkala, kasaba, manava gidin. Veresiye defterindeki bir ihtiyaç sahibinin borcunu ödeyin, hesabını kapatın. 

- Biz komşuyuz, biz hemşeriyiz, biz milletiz. Gereğini yapalım. Hep birlikte, el ele, derdine yetişilmemiş hiç kimse bırakmayalım. 

- Üstelik önümüz Ramazan. Ankaralılar olarak, bu zor günlerde lütfen böyle bir güzelliğe imza atalım, Türkiye’ye örnek olalım.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2020, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER