Migros çalışanları kasa kilitledi: Gecemizi gündüzümüze kattık, hakkımızı istiyoruz!

Migros Depo işçileri, İzmit Migros'ta kasa kilitleme eylemi yaptı. İşçiler "Pandemide sabah 08.00 akşam 22.30 işimiz dedik, sahip çıktık. Onlar ücretsiz izne çıkardılar" diyerek tepki gösterdi

Migros çalışanları kasa kilitledi: Gecemizi gündüzümüze kattık, hakkımızı istiyoruz!

Evrensel'de yer alan habere göre, ücretsiz izine gönderilen Migros Depo işçileri, İzmit Migros'ta kasa kilitleme eylemi yaptı. 

Depo önünde 45 gündür direnişlerini sürdüren Migros işçileri, Kocaeli Valiliğinde bir görüşme de gerçekleştirdi. Görüşmeye dair ayrıntılı açıklamayı DGD-SEN'in daha sonra yapacağı ifade edildi. 

"GECEMİZİ GÜNDÜZÜMÜZE KATTIK" 

İzmit merkezde bulunan Migros'ta kasa kilitleme eylemi yaptıktan sonra mağaza önünde açıklama yapan işçiler, yaşadıklarını anlattı. Migros'tan alışveriş yapan insanlara seslenen bir işçi, "Migros Depoda gece gündüz çalıştık, ne için?

Bu marketin rafları boş kalmasın diye gecemizi gündüzümüze kattık. Sonucunda ücretsiz izne çıkarıldık, neden? Sendikal faaliyet yürüttük diye.

Biz sadece hakkımızı istedik. Eyy Migros'ta alışveriş yapanlar, bu ürünlerin buralara ne şartlarda geldiğini biliyor musunuz?" diye konuştu. 

Pandemi koşullarında yaşadıklarını anlatan bir başka işçi ise, "Biz pandemide sabah 08.00 akşam 22.30 işimiz dedik, sahip çıktık. Onlar yılbaşında bizi ücretsiz izne çıkardı. Hepimiz anne babayız, ev geçindiriyoruz, borcumuz var.

Aylık 1.431 TL ile nasıl geçinelim?" dedi. 45 gündür direndiklerini söyleyen bir başka işçi ise, "Güzel şartlar içinde çalışmak istedik. Biz sizleri düşündük, çalıştık. Onlar bizi düşünmedi. Biz ailemizin yüzünü görmedik, yeter ki raflar boş kalmasın diye" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER