Migros ve Şok market çalışanları isyanda: Sokağa çıkma yasağının faturası onlara kesildi!

Binlerce vatandaşı sokağa döken sokağa çıkma yasağı nedeniyle geçtiğimiz hafta sonu çalışmayan Migros ve Şok işçilerine hafta içi 2.5 saat ücretsiz fazla mesai yaptırıldığı ortaya çıktı

Migros ve Şok market çalışanları isyanda: Sokağa çıkma yasağının faturası onlara kesildi!

Geçtiğimiz cuma günü akşam saat 22.30 sularında ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından binlerce kişi ihtiyaçlarını karşılamak için marketlere, fırınlara ve ATM'lere akın etmişti. Oluşan yoğunluğun ardından sosyal mesafeye uymayan binlerce kişi de, virüsün daha çok yayılmasına zemin hazırlamıştı.

Ücretsiz mesai eklendi

2 günlük sokağa çıkma yasağında kapalı olan marketlerin faturasının işçilere kesildiği ortaya çıktı. Migros ve Şok market çalışanları, sokağa çıkma yasağında çalışmamaları sebebiyle hafta içi mesai saatlerine 2.5 saat ücretsiz mesai eklendi.

Sendikalar tepki göstermiyor

Sosyal medyada uygulamaya tepki gösteren Migros ve Şok işçileri, "Sokağa çıkma yasağından sonra 10-12 saat çalıştırılıyoruz. Sendikamız da buna tepki göstermiyor" diyerek kamuoyuna seslerinin duyurulması için çağrıda bulundular.

Migros ve Şok çalışanlarının paylaştıkları mesajlar şöyle:

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2020, 16:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Evet doğrudur !
Evet doğrudur ! - 1 yıl Önce

Ben de Migros ta çalışıyorum izinlerin iptal ve çalışma saatleri uzatildi

Haşmet
Haşmet - 1 yıl Önce

Bende bir market calışanı olarak bir şikayetim var evlere serviste teraziyle oynuyolar 700 gr lık peyniri 750 gr yapıyorlar müşteriler dikkat ben gözümle gördüm bu nasıl bir adalet

SIRADAKİ HABER