Milyarderler listesindeki 2 Türk kafaları karıştırdı: Çin ve ABD farklı isim verdi!

ABD merkezli hazırlanan Dünyanın En Zenginleri listesinde Türkiye'nin en zengin ismi 5 milyar dolarlık servetiyle Rönesans Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak olurken, Çin'in hazırladığı 2020 Hurun Küresel Zengin Listesi'nde ise Türkiye'den ilk sırada 3,4 milyar dolar servetle Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker yer aldı

Milyarderler listesindeki 2 Türk kafaları karıştırdı: Çin ve ABD farklı isim verdi!

ABD merkezli hazırlanan Dünyanın En Zenginleri listesinde Türkiye'nin en zengin ismi 5 milyar dolarlık servetiyle Rönesans Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak olurken, Çin'in hazırladığı 2020 Hurun Küresel Zengin Listesi'nde ise Türkiye'den ilk sırada 3,4 milyar dolar servetle Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker yer aldı.

Ilıcak ve Ülker yarıştı

ABD tarafından hazırlanan listede Türkiye'den ilk sırada yer alan Erman Ilıcak dünya genelinde 958. sırada yer aldı. Çin'in hazırladığı listede Türkiye'den ilk sırada yer alan Murat Ülker ise 781. sırada bulunuyor.

2019’da yayımlanan Forbes 100 listesinde, Türkiye’nin en zengin ismi 3,8 milyar dolarlık servetiyle Erman Ilıcak olmuştu. 2014-2018 döneminde beş yıl üst üste Türkiye’nin en zengin insanı ismi olan Murat Ülker, 3,7 milyar dolarlık servetiyle listede ikinci sıraya gerilemişti.

Forbes ile Hurun arasındaki farklılık, hesaplama yöntemindeki farklılıktan kaynaklanıyor olabilir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Popüler Haberler