Milyonlarca memur ve emekliyi ilgilendiriyor: Ek zam açıklaması

Hızla artan fiyatlar ve döviz kurlarındaki aşırı yükselişten sonra memur ve emekliye yapılan zamların eridiği belirtilerek ek zam açıklaması yapıldı

Milyonlarca memur ve emekliyi ilgilendiriyor: Ek zam açıklaması

Memur ve emeklilere yapılan zammın üzerinden çok süre geçmemesine rağmen hızla artan fiyatlar ve döviz kurlarındaki aşırı yükselişin neden olduğu hayat pahallığı ek zammı gündeme getirdi.

Memur ve emekli dernekleri üst üste açıklamalar yaparak bu isteklerini dile getirdiler. 

Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm Bel-Sen) Merkez Yönetim Kurulu adayı Ali Ceylan, memurların, son 3 ay içerisindeki zamlar nedeniyle yoksulluk sınırının altına düştüğünü belirterek, “Tek çözüm ek zam” dedi.

Ceylan, şu ifadeleri kullandı:

“Maaş zamları geride kalan bu süreçte eksiye düştü ve memurların maaşları eridi. Merkez Bankası'nın faiz artırımları da başta memur olmak üzere tüm çalışanları perişan ediyor.Pandemi nedeniyle ülkemizde piyasalar zaten varlığını sürdüremeyecek duruma sürüklenmiştir. Piyasaların içinde bulunduğu olumsuz koşullar doğal olarak memurları da olumsuz yönde etkiliyor.”

Emekli dernekleri de sık sık ek zam taleplerini dile getirmişlerdi. Derneklerin bayramlardaki ikramiyelerin de artırılması için başvuru yaptıkları ifade edildi.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER