Milyonların Sabırsızlıkla Beklediği Para Bugünden İtibaren Yatırılacak!

Yeni yılla birlikte zamlı maaşlarını alacak olan SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin beklediği gün geldi. SSK emeklileri zamlı maaşlarını bugünden itibaren, Bağ-Kur emeklileri ise 24 Ocak'tan itibaren alabilecek

Milyonların Sabırsızlıkla Beklediği Para Bugünden İtibaren Yatırılacak!

Milyonlarca kişinin sabırsızlıkla beklediği zamlı emekli maaşları yatırılmaya başlanacak. SSK emeklileri bugünden itibaren, Bağ-Kur emeklileri ise 24 Ocak itibariyle yüzde 6,5 oranında zamlı aylıklarını alacak.

İLK ÖDEME SSK'LILARIN

İlk ödeme SSK emeklilerine olacak. SSK emeklileri tahsis numaralarının son rakamına göre 17-27 Ocak, Bağ-Kur emeklileri 24-28 Ocak tarihleri arasında yeni maaşlarını alacak. Maaşlarda yüzde 6,5 artışla 76,82 ile 382,67 lira arasında artış görülecek.

TAHSİS NUMARASINA GÖRE ALACAKLAR

Bağ-Kur emeklisi olan vatandaşlar, emekli maaşlarını tahsis numarasına göre belirlenen günlerde alıyor. Maaş günü cumartesiye denk gelen kişilere cuma, pazar gününe denk gelen kişilere ise ödemeler pazartesi günü yapılıyor.

EN DÜŞÜK AYLIK 2.661 TL

Memur emeklileri için de en düşük aylık 2.522,84 TL'den 2.661,60 TL'ye çıktı. Buna göre; aylık maaş alana en az 138 lira, 3 aylık maaş alana 416,28 lira fark yatırılacak. Enflasyon oranından kaynaklı ilave artışla birlikte aile yardımı ödeneği dahil en düşük memur maaşı 3.747 TL'ye çıktı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER