Ne anladık bu işten: Teknosa çalışanları CarrefourSA'da görevlendirecek

Koronavirüsle mücadele kapsamında tüm mağazalarını geçici bir süreyle kapatan Teknosa çalışanlarının CarrefourSA'da görevlendirileceği belirtildi

Ne anladık bu işten: Teknosa çalışanları CarrefourSA'da görevlendirecek

Sabancı Holding, Covid-19 salgını sebebiyle geçtiğimiz günlerde Teknosa mağazalarını tüm Türkiye genelinde kapatmıştı.  Sabancı Holding Üst Yöneticisi (CEO) Cenk Alper, Teknosa çalışanlarının kısa bir süreliğine CarrefourSA'da çalıştırılacağını açıkladı.

Alper, "Böylesi zamanlarda kamu görevi bilinciyle hareket ediyoruz. Günlük hayatın devamını ve tüketici ihtiyaçlarını karşılamak adına, sağlık ve iş güvenliği konularındaki riski en aza indirecek önlemlerin hepsini en üst düzeyde alarak faaliyetlerine devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Alper, şunları kaydetti:

"Sabancı Holding olarak kamu otoritelerinin yönlendirmeleri ve kendi inisiyatifimizle Covid-19 konusunda erken tarihlerde en yüksek düzeyde önlemleri hayata geçirdik. Teknoloji perakende markamız Teknosa'nın mağazalarında geçici bir süre faaliyet durdurma kararı alırken teknosa.com üzerinden herkesi teknoloji ürün ve hizmetleriyle buluşturmaya devam ediyoruz. Gıda perakendesi markamız CarrefourSA ile Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı'nın yönergelerini takip ederek toplum ihtiyaçlarını karşılamayı sürdürüyoruz.

Geldiğimiz noktada Teknosa ile CarrefourSA arasında kısa süreliğine bir iş birliğini başlattığımızı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu iş birliği ile CarrefourSA'nın artan iş yükünü karşılamak için 150 Teknosa çalışanının bir süreliğine CarrefourSA marketlerinde görev almasını hedefliyoruz. Bunun yanı sıra Teknosa'nın ürünleri, ilk etapta seçili 5 CarrefourSA marketinde müşterilerle buluşacak. Bu zor zamanlarda, toplumsal hayatın aksamaması için dayanışma ruhuyla görev yapan tüm CarrefourSA ve Teknosa çalışanlarına özverili çalışmaları için teşekkür ediyoruz."
 

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2020, 13:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER