Neden Uçak Kargo Tercih Etmelisiniz?

Kargo taşımacılık yöntemlerinden biri olan uluslararası hava kargo, deniz yolu kargo, kara yolları kargo taşımacılığı yöntemlerine göre daha maliyetli bir kargo taşımacılık yöntemidir. Özellikle ulaşım ağlarında yaşanan gelişmeler, hava yolları kargo taşımacılığının da önemini arttırmaktadır. Şimdi uçak kargo taşımacılık yönteminin avantajlarına bakalım

Neden Uçak Kargo Tercih Etmelisiniz?

Kargo taşımacılık yöntemlerinden biri olan uluslararası hava kargo, deniz yolu kargo, kara yolları kargo taşımacılığı yöntemlerine göre daha maliyetli bir kargo taşımacılık yöntemidir. Özellikle ulaşım ağlarında yaşanan gelişmeler, hava yolları kargo taşımacılığının da önemini arttırmaktadır. Şimdi uçak kargo taşımacılık yönteminin avantajlarına bakalım.

  • Hızlı bir kargo yöntemidir.

Hava kargo taşımacılığı, denizyolu ve karayolu kargo taşımacılığına göre hızıyla dikkat çekmektedir. Belirlenen zamanda ve kısa sürede teslim etme noktasında kendisini kanıtlamış bir taşımacılık sistemi olan hava kargo, yurt içinde ve yurt dışında ulaşılması zor olan bölge ve şehirlere hızlı ve güvenli bir şekilde teslimat sağlamaktadır.Özelikle bozulabilir kargolar; ilaç, tıbbi malzemelerden oluşan medikal ürünler, cenaze kargolar için sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir.Bozulma riski çok olan ürünlerin hava kargo yöntemi ile taşınması; bozulma, çürüme gibi değer kaybı yaşatacak durumların yaşanmasının önüne geçer. Kırılabilir kargolar için de da hava kargo sık tercih edilen bir yöntemdir.

  • Güvenli bir kargo yöntemidir.

Havayolu kargo  taşımacılığı, karayolu kargo ve denizyolu taşımacılığına oranla daha az sarsıntı ve çarpma ihtimali olan bir taşımacılık yöntemidir. Kırılabilir ya da hassas kargo olarak nitelendirilen ürünlerin daha az riskle gönderilmesini sağlayan bir yöntemdir. Elektronik aletler, ölçüm ekipmanları gibi kargoların güvenle teslim edilmesini sağlar. Değerli kargo olarak nitelendirilen altın, para, sanat eseri, elmas gibi çok değerli kargo ürünlerinin taşınması için  yüksek güvenceli ve emniyetli bir yöntemdir.

  • Sigorta primleri diğer yöntemlere göre daha ucuzdur.

Uçak kargotaşımacılığı sigorta primleri kara ya da deniz kargo taşımacılık yöntemlerine oranla daha düşüktür. Sebebi ise teslimat süresinin diğer yöntemlere göre daha hızlı olmasıdır. Deniz kargo ve kara yolu kargo taşımacılığında riskler daha fazlayken uçak kargo taşımacılık sisteminde bu oran daha düşüktür.

  • Pazar ağı daha geniştir.

Hava kargo, karayolu kargo  ve denizyolu taşımacılığına oranla bütün kıtalara ulaşım sağlamaktadır. Dünya geneline yayılmış havalimanı ağının var olması, pek çok ülke ve bölgeye ulaşma kolaylığı sağlamaktadır. Dolayısıyla uçak kargo taşımacılığının tercih eden ve hava kargo acenteleri ile anlaşan firmalar rekabet üstünlüğünü de elde etmiştir.

  • Politik ve küresel olumsuzluklardan en etkilenen yöntemdir.

Hava kargo yönteminde, ulaşım sağlanacak ülkelerle doğrudan iletişim kurulması sebebiyle küresel, politik ve bürokratik olumsuzluklardan; deniz yolu ve karayolu taşımacılığına göre daha az etkilenmektedir. Siyasi sebeplerle kara ya da deniz ulaşımının imkansız olduğu bölgelerde hava kargo, kolaylıkla ulaşım sağlayabilir

Hava kargo ile gönderilerinizi  hızlı ve güvenli bir şekilde göndermek için; TR Freight&Logistics ile iletişime geçebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER