Nike mağazalarını kapatıyor!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bir mağaza kapatma kararı da spor ayakkabı üretici Nike'dan geldi. Firma ABD'deki tüm mağazalarını kapatma kararı aldı

Nike mağazalarını kapatıyor!

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına koronovirüs salgınında can kaybı artarken vaka sayısı da artıyor. Çin'den sonra salgından en çok etkilenen ülke ise İtalya ardından da İran oldu. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ülke ekonomilerini de etkilemeye başladı.

Havayolu şirketi iflasını duyurmuştu

Tüm borsalarda düşüş yaşanırken geçtiğimiz ay İngiliz havayolu şirketi Flybe koronavirüs nedeniyle talep azalması yaşadığını halihazırda ekonomik durumlarının daha kötüye gittiğini bildirerek iflasını duyurmuştu.

27 Mart'a kadar kapatma kararı almıştı

Geçtiğimiz günlerde de Apple Çin dışında tüm mağazalarını 27 Mart'a kadar kapatma kararı almıştı. Ardından ünlü giyim devi Zara, İspanya'daki tüm mağazalarını koronavirüs tedbirleri kapsamında geçici olarak kapatacağını duyurmuştu.

İtalya'da üretim durduruldu

Ferrari'de İtalya'daki fabrikalarında üretim durdurma kararı alırken bir diğer haberde Amerika merkezli spor giyim, spor ayakkabı üreticisi Nike'dan geldi. Nike ABD'deki tüm mağazalarını koronavirüs nedeniyle kapatma kararı aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner47