O Firmalar Hakkında Büyük Suçlama!

Rekabet Kurulu, bazı firmaların aralarında anlaşarak un fiyatlarını arttırdığı, piyasayı manipüle ettiği iddiasıyla soruşturma başlattı. Soruşturma derinleşiyor. Zira fırıncı da marketten un alan vatandaş da un fiyatlarındaki artışın nedenini merak ediyor.

O Firmalar Hakkında Büyük Suçlama!

Birkaç ay öncesine kadar fırıncılar unu 80 lira civarı fiyata alıyorlardı. Ancak şu anda içinde 50 kilogram bulunan çuvalın maliyeti 120-130 lira oldu.

YETKİLİLER HAREKETE GEÇTİ

Fırıncısı da ev hanımı da un fiyatlarındaki büyük artışın nedenini merak ediyor. Dolar kurundaki artışla birlikte 70-80 lira civarına satılan un 130 liraya çıktı. Ve son dönemde de un fiyatlarındaki artış devam etti. Bunun üzerine yetkililer harekete geçti.

ÇOK SAYIDA FİRMA HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Yaptıkları araştırmada unda manipülasyon yapıldığı tespit edildi. 12 firma hakkında soruşturma başlatıldı. Fiyat karmaşası hakkındaki soruşturma sonrasında derinleşti. Onlarca firma daha soruşturmaya dahil edildi. Dosyada soruşturmaya gerekçe olarak firmaların aralarında anlaşarak un fiyatlarını arttırdığı yazıldı.

Gözler davadan gelecek haberde. Eğer haksız rekabet olduğu tespit edilirse gözünü para hırsı bürümüş firmalara büyük cezalar gelecek.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2019, 09:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER