O ilçedeki arsa fiyatları İstanbul Boğazı'ndaki yalılarla yarışıyor!

Doğu Karadeniz'de engebeli alanların fazla olması sebebiyle yapılaşma en aza iniyor. Yapılaşma için uygun olan düz alanların fiyatı ise dudak uçuklatıyor

O ilçedeki arsa fiyatları İstanbul Boğazı'ndaki yalılarla yarışıyor!

Doğu Karadeniz'de engebeli alanların fazla olması sebebiyle yapılaşma en aza iniyor. Yapılaşma için uygun olan düz alanların fiyatı ise dudak uçuklatıyor.

İstanbul Boğazı'ndaki yalılarla kapışıyor

Rize’nin Çayeli ilçesinde belediye ilçe meydanında yer alan içerisinde 2 katlı binanın da yer aldığı 300 metrekarelik ihale yoluyla 5.5 milyon TL’ye satışa çıkardı. Sosyal medyada arsa ve binaya biçilen değerin İstanbul Boğazı’ndaki yalı fiyatlarına eş değer olduğu eleştirileri yapıldı. İhale, 19 Mart tarihinde gerçekleştirilecek.

Düz alan kısıtlı

Çayeli Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi, bölgede düz arazinin kısıtlı olmasına bağlı olarak arz ve talep dengesizliğinden dolayı arazilerin pahalı olduğunu söyledi.

Çiftçi, "Satışa çıkardığımız yer çok kıymetli bir konumda bulunduğu için fiyatının çok pahalı olduğunu düşünmüyorum. Bazen Üsküdar’la, Ümraniye ile Çayelindeki daire fiyatlarını kıyaslıyorum. Çayeli’ndeki dairenin fiyatı ile oradaki fiyatlar belki baş başa, belki biraz daha fazla" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER