Onur Air'den flaş karar: Tüm uçuşları durdurdu

Türkiye'nin en büyük özel havayolu şirketlerinden Onur Air, koronavirüs nedeniyle tüm uçuşlarını durdurma kararı aldı

Onur Air'den flaş karar: Tüm uçuşları durdurdu

Kurulduğu 1992 yılından beri ara vermeden uçan ve Türkiye'nin en büyük özel havayolu şirketlerinden biri olan Onur Air, koronavirüs nedeniyle tüm uçuşlarını durdurma kararı aldı. 

Şirket çalışanlarına genel müdür Teoman Tosun tarafından gönderilen yazıda "25 Mart 2020 itibariyle tüm uçuşlarımızı ikinci bir işara kadar maalesef askıya almak zorunda kaldık. Mevcut personelimizi, bizlerle kalmayı ve sorumlulukları, zorlukları müştereken göğüslemeyi istedikleri sürece bünyemizde muhafaza edeceğiz, yollarımızı ayırmayacağız. 19 Mart tarihinde Cumhurbaşkanımızın ülke çapında aldıkları tedbir ve destek paketinde şirketlere verilen “Kısa Çalışma Ödeneği” ve şirketimiz imkanlarının beraber kullanılması yolu ile çalışanlarımızı işten çıkartma veya ücretsiz izne çıkartma yöntemlerini kesinlikle tercih etmemiştir” ifadelerini kullandı.

Tosun, "Bizim sefer yaptığımız noktaların çoğu Avrupa ülkeleri, Orta Doğu ve Suudi Arabistan. Tüm bu ülkelerde uçuşlar durdu. Uçacak yer kalmadı.  26 uçağımız vardı. 11 uçak daha getiriyorduk. Sivil Havacılık'tan tescillerini yaptırdık. Depozitosunu verdik. Plana aldık. Ama maalesef durdurduk. 56 noktaya uçuyorduk. Antalya'ya turist taşıyan ikinci büyük şirkettik. Yurt dışında da bir şirket kurduk Holiday Europe diye. Bulgaristan tescilli. Orada da Avrupa Birliği imkanlarını kullanıyorduk. Almanya'nın en büyük acentesine iş yapıyorduk. Orada da durmak zorunda kaldık. Bu kötü durumu bir iki ayda atlatırız gibi geliyor.Arkadaşlarımızın bir kısmı uzaktan evde çalışacak. Muhasebe departmanları vs. devam edecek" diye konuştu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER