Oyak Renault koronavirüs nedeniyle üretime ara veriyor

Koronavirüs nedeniyle çalışmaya ara veren bir diğer firma Oyak Renault oldu. Oyak Renault Otomobil Fabrikaları tarafından yapılan açıklamada, koronavirüs tedbirleri kapsamında 26 Mart tarihi itibarıyla üretime ara verildiği duyuruldu

Oyak Renault koronavirüs nedeniyle üretime ara veriyor

Koronavirüs salgını nedeniyle tüm dünya alarma geçmişken, tedbir kapsamında birçok firma üretime ve çalışmaya ara verme kararı veriyor. Honda, Toyota gibi otomotiv firmalarının ardından bir diğer büyük marka olan Oyak Renault üretime geçici bir süreliğine ara verildiğini duyurdu. Oyak Renault Otomobil Fabrikaları'nda yapılan açıklama koronavirüs tedbirleri kapsamında 26 Mart itibarıyla faaliyetlerine kademeli olarak geçici bir süre ara verdiği bildirildi.

Tedarik zincirinde aksaklıklar yaşanıyor

Firmadan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Her zaman önceliğimiz olan çalışan sağlığını göz önüne alarak, Sağlık Bakanlığı’nın yönergeleri doğrultusunda önleyici tedbir ve uygulamaları bugüne kadar devreye aldık, almaya da devam ediyoruz. Global tedarik zincirinde yaşanan aksamaları da dikkate alarak Oyak Renault Otomobil Fabrikaları’ndaki faaliyetlerimizin büyük bir kısmına 26 Mart itibarıyla kademeli olarak geçici bir süre ara veriyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2020, 22:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER