Pamukkale Turizm için mahkemeden flaş karar

Konkordato sürecindeki Pamukkale Turizm için mahkeme kararını verdi. Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen davada alınan karara göre Pamukkale Turizm seferlerine devam edecek.

Pamukkale Turizm için mahkemeden flaş karar

Türkiye'nin en köklü otobüs firmalarından olan Pamukkale Turizm için yaşanan nakit sıkışıklığı nedeniyle 2018'de mahkeme tarafından 3 kişiden oluşan konkordato komiser heyeti atanmıştı. 

Geçen ay gerçekleşen alacaklılar toplantısında, alacaklı olan tedarikçi ve finans kuruluşlarının yüzde 99’unun olumlu oyunu alan şirketin konkordato projesi, Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen davada tasdik edildi.

Mahkemenin tasdik ettiği proje kapsamındaki borçlar ilk 1 yılı ödemesiz 48 ayda ödenecek.

58 yıllık yolculuk markası Pamukkale Turizm’den yapılan açıklamada, "Türkiye ekonomisine istihdam sağlamayı ve yolcularımızı sevdiklerine ulaştırmayı aynı sorumluluk şuuruyla sürdürmekteyiz. 3 bin 500 çalışanımız, aileleri, iş ortaklarımız ve yolcularımızdan oluşan tüm Pamukkale Turizm ailesine destekleri için teşekkür ederiz. Önümüzdeki 6 ay zarfında diğer grup şirketlerimizin projelerinin de tasdik edilmesiyle yolumuza çok daha sağlam adımlarla devam edeceğiz" denildi.
 

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2020, 11:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER