Pegasus bilet iadelerine ilişkin detayları duyurdu

Koronavirüs tedbirleri kapsamından yurt içi ve yurt dışı iptal edilen uçuşları bulunan kişiler için Pegasus bilet iadelerine ilişkin detayları açıkladı

Pegasus bilet iadelerine ilişkin detayları duyurdu

Pegasus Havayolları dün tüm uçuşların iptal edilmesinin ardından açıklamada bulundu. Pegasus, 28 Mart 2020'den 30 Nisan 2020'ye kadar tüm yurt içi seferlerinin de iptal edildiğini açıkladı.Pegasus koronavirüs tedbirleri kapsamında iade işlemlerine ilişkin şu ifadeleri kullandı:

25.03.2020 tarihinde yayınlanan SHY-Yolcu yönetmeliğine istinaden koronavirüs nedeniyle iptal olan seferler için bilet işlemleri aşağıdaki gibi düzenlenecektir.

Açığa alma işlemi ücretsiz 

İptal olan uçuşlarınızdan doğan ücretsiz açığa alma işleminizi flypgs.com ve Pegasus Mobil Uygulaması üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz.

- Ücretsiz açığa alma ücretsizdir.

- Açık biletinizi 1 yıl süreyle dilediğiniz rotada kullanabilirsiniz.

- Açık biletinizi kullanmadığınız takdirde uçuş yasakları kalktıktan 2 ay sonra ÜCRETSİZ İADE hakkına sahip olursunuz.

Ücret farkı alınmadan değişiklik yapılabilir

İptal olan uçuşlarınızdan doğan ücretsiz değişiklik işleminizi sadece 0 (850) 250 67 02 numaralı çağrı merkezimizi arayarak gerçekleştirebilirsiniz.

- 26 mart 2020 ve öncesinde alınan biletlerde cezasiz ve ücret farkı ödemeden 27 Mart 2021 tarihine kadar dilediğiniz bir uçuşla degisiklik yapabilirsiniz. 

- 26 mart 2020 tarihinden sonra alınacak biletlerde seferin iptal olması halinde değişiklik cezası ödemeden sadece varsa yeni biletle arasındaki ücret farkını ödeyerek değişiklik yapabilirsiniz.

İptal olan uçuşlarınızdan doğan ücretsiz iade işleminizi sadece 0 (850) 250 67 02 numaralı çağrı merkezimizi arayarak gerçekleştirebilirsiniz.

- 25.03.2020 tarihinde yayınlanan SHY-Yolcu yönetmeliğine istinadenkKoronavirüs nedeniyle iptal olan seferler için iade ödemenizi karşılıklı uçuş yasakları kalktıktan 2 ay sonra alabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER