Plajların Gözdesine Denetim Geldi!

Bodrum ve birçok ilçede yüksek fiyata ürün satıp vergiyi düşük gösteren işletmeler için Muğla Vergi Dairesi kolları sıvadı. Bu tarz firmalar gözetim altına alınırken hasılat tespiti yapılıp vergi kaybının önüne geçiliyor.

Plajların Gözdesine Denetim Geldi!

Geçtiğimiz yaz periyodunda bazı işletmelerdeki fahiş fiyatlar müşterilerin tepkisini çekmişti. Aşırı fiyatla satışı yapılan ürüne rağmen daha az vergi ödemek için düşük ciro gösteren bazı firmalar Muğla Vergi Daire'sinin radarına takıldı. Yapılan birçok şikayetten sonra incelemelere başlayan ekipler, işletme satış kayıtlarının tutulduğu defterleri ve bilgisayarları da farklı şekillerde araştırıyor. Birçok ilçede gerçekleşen bu incelemeler ağırlıklı olarak Bodrum'da sürdürülüyor. 

ÇAY, SU VE AYRANDA FAHİŞ FİYATLAR

Bodrum ilçesi başta olmak üzere neredeyse Akdeniz sahillerindeki tüm plajlar, bu yıl yine 40 liraya satılan ayran, 25 liraya satılan çay ve soğuk olduğu gerekçesiyle 10 liraya satılan 1.5 litrelik suyu ile gündeme gelmişti. Vatandaşların şikayetleri üzerine Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Turizm örgütleri tatilcilerden bu işletmeleri kendilerine beyan etmelerini istemişti.

2019 yazının fahiş fiyat listesi şu şekilde:
 
20cl rakı / 200 TL

Müzik parası / 50 TL

330 ml kola / 35 TL

Şişe soda / 15 TL

Lahmacun / 72 TL

Makarna / 120 TL

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2019, 14:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER