Sabancı ve Skoda gözünü Temsa'ya dikti: Resmi kurumlara başvuruda bulundular

Geçen yıl Temsa'nın satışını İsviçre merkezli True Value Capital Partners şirketine satan Sabancı Holding, ortağı Skoda ile Temsa'yı almak için başvuruda bulundu

Sabancı ve Skoda gözünü Temsa'ya dikti: Resmi kurumlara başvuruda bulundular

Türkiye'nin önde gelen otobüs üreticilerinden Temsa'yı geçen yılın mayıs ayında İsviçre merkezli True Value Capital Partners şirketine satan Sabancı Holding, ortağı Çekya merkezli Skoda Transportaion ile önemli bir adım attı. Dünya'dan Kerim Ülker'in haberine göre, Bu yılın şubat ayında iyi niyet mektubunu imzalayan Sabancı ve Skoda, Temsa'yı almak için resmi kurumlara başvurusunu yaptı.

Rekabet Kurumu'na başvuran Sabancı ve Skoda, başvuru sonrası onay alırsa, Temsa'nın yeni sahibi olacak. Rekabet Kurumu'na yapılan başvuru metninde devralmayı, Temsa Ulaşım Araçları Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin sermayesini temsil eden payların tamamının ve ortak kontrolünün; Sabancı Grubu'na bağlı ExSa Export Sanayi Mamulleri Satış ve Araştırma A.Ş. ile Skoda Transportation'u yöneten PPF Beer Topholdco B.V. şirketleri gerçekleştirecek.

Rekabet Kurumu'nun onay vermesiyle ExSA ve PPF'nin yüzde 50-50 ortaklığı ile Temsa'nın 210 milyon TL tutarındaki sermayesini temsil eden paylar, True Value Capital Partners'tan alınacak.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2020, 20:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER