Schengen Vizesine Zam Geldi: 2 Şubat'tan İtibaren Yeni Fiyat Geçerli

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'nden yapılan duyuruya göre Schengen vizesi ücreti 2 Şubat 2020'den itibaren 80 euroya çıkarılacak.

Schengen Vizesine Zam Geldi: 2 Şubat'tan İtibaren Yeni Fiyat Geçerli

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'nden (TÜRSAB) yapılan duyuruda yeni vize kanunu gereğince, Schengen vize başvuru ücretinin 2 Şubat 2020 itibariyle 60 Euro'dan 80 Euro'ya yükseltildiği belirtildi.

YAPILAN DUYURU

Duyuruda şu ifadelere yer verildi: "2 Şubat 2020 tarihi itibariyle şubelerimiz tarafından 80 Euro tahsil edileceğini ve başvuru sırasında vize ücretinin tam ve hazır getirilmesi rica olunur. Vize ücreti, vize işlemleri karşılığında dış temsilcilikler (Konsolosluk/Elçilik) adına Euro olarak tahsil edilmektedir"

HAZİRAN AYINDA ONAYLANDI

Avrupa Birliği Konseyi, vize başvuru ücretlerine yapılacak 20 Euro'luk zammı geçtiğimiz Haziran ayında onaylamıştı.

İSTENEN BELGELER 

Pasaport dışında kimlik fotokopisi, başvuru formu, biometrik fotoğraf, seyahat sağlık sigortası, vize harcı, seyahat rezervasyonları, konaklama yapacağınız otel veya pansiyon gibi yerlerin rezarvasyon bilgilerini içeren belge ya da çıktı.

Bunların dışında çalıştığını kurum tarafından talep edeceğiniz belgeler ise şu şekilde sıralanıyor: Çalışma ve izin belgesi, imza sirküleri, faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi, vergi levhası fotokopisi, çalışma evrakları, iş sözleşmesi, maddi gelir evrakları ve teminat.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2020, 15:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER