Seyahat kısıtlamasının kalkmasıyla otogar hıncahınç doldu: Otobüsler kargo firmasına döndü!

Covid-19 ile mücadele kapsamında uygulanan seyahat kısıtlaması normalleşme takvimine uyularak kaldırıldı. Memleketlerine gitmek isteyen vatandaşlar otogarı hıncahınç doldurdu. Durumdan istifade etmek isteyen bazı otobüs firmaları yarı yolcu taşınacağını bahane ederek tavan fiyatı aştı, bazıları bagajlar için ekstra ücret istedi

Seyahat kısıtlamasının kalkmasıyla otogar hıncahınç doldu: Otobüsler kargo firmasına döndü!

Bir süredir sessizliğini koruyan İstanbul Esenler Otogar'ında normalleşme takviminin açıklanmasıyla hareket dolu dakikalar yaşanmaya başladı. Peron içerisinde teşrifatçılar yolcu çekmek için kıyasıya yarış haline girdi. Otogardaki kalabalıktan istifade etmek isteyen bazı otobüs firmaları, yarı yolcu taşınacağı bahanesiyle belirlenen tavan fiyatı umursamadı, bazı firmalar ise bagaj başına ücret isteyerek otobüsü kargoya dönüştürdü. Özellikle talepler Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesi'ne yoğunlaşırken Şanlıurfa'nın bilet fiyatları 320 lira olarak belirlendi. Öte yandan Pamukkale, Kamilkoç, Ulusoy ve Metro 4 Haziran Perşembe gününden itibaren seferlere başlıyor. 

Ayrıca virüs döneminde durgun ve sakin olan otogar yenilenmiş, peron çizgileri ve tuvatler gibi birçok kullanım alanı yeniden dizayn edilmişti. Ancak otogar esnafı yaşanan kalabağın kendilerine yansımadığını belirtti. Yolcuların tedirginliğinin devam etmesi ile otogar esnafı satış konusunda ciddi zorluklar yaşıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER