Sosyal konutlar için kura çekimleri bugün başlıyor

Milyonlarca kişinin başvuru yaptığı Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinde kura çekimleri bugün başlıyor. İlk Evim İlk İş Yerim projesi kapsamında 10 günde 12 ilde 22 bin 57 konutun kura çekimi tamamlanacak.

Sosyal konutlar için kura çekimleri bugün başlıyor

Uygun fiyat ve şartlarda kısa sürede ev sahibi olunmasını sağlayacak olan Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi İlk Evim İlk İş Yerim kampanyasında başvuru süreci geçtiğimiz hafta tamamlanmıştı.

Bugün itibarıyla sosyal konutların kura çekimlerine başlanıyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, resmî sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Cumhuriyet tarihinin en büyük Sosyal Konut hamlesi “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesi kapsamında 10 günde 12 ilde 22 bin 57 konutun kura çekimini tamamlayacaklarının müjdesini verdi.

Bakan Kurum, sosyal medya paylaşımında “13 Eylül ‘İlk Evim, İlk İş Yerim’ projemizi açıkladık. 40 gün sonra 5 bin 615 konutun temellerini attık. 2 ay bile olmadan ilk kuraları çekiyoruz! Pazartesi başlayıp, 12 ilde 22 bin 57 konutun kurasını 10 günde tamamlayacağız. 250 bin konutun kurası da Mart ayına kadar bitecek!” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2022, 13:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER