SunExpress bilet iadesine yanaşmıyor: 65 yaş üstü mağdur!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü vatandaşların sokağa çıkması yasaklanmasının ardından uçak biletini iptal etmek isteyen vatandaşlar SunExpress tarafından mağdur edildi

SunExpress bilet iadesine yanaşmıyor: 65 yaş üstü mağdur!

İlk kez Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle birçok ülkeye uçuş durdurulmuştu. Ardından İçişleri Bakanlığı, 65 yaş ve üstü kişilere sokağa çıkma yasağı getirdi.

Ancak havayolları şirketi SunExpress 65 yaş üstü vatandaşları mağdur etti. Sokağa çıkma yasağı olan 65 yaş üstü vatandaşlar İçişleri Bakanlığı'nın bu kararından önce aldıkları biletleri iptal etmek istiyorlar.

Ücret farkını alma koşulu sundu

Birçok firma uçak bilet iadesi ve değişiklik imkanı sunarken SunExpress'in ücret iadesi yapmaması, bunun yerine ücret farkını almak koşuluyla bileti açığa alma seçeneği sunması birçok vatandaşı mağdur etti.

"İlgili kurumlar harekete geçsin"

Yolculuk iptalinin keyfi bir şey olmadığını dile getiren vatandaşlar, bilet iadesinde yüksek miktarda ücret kesintisi yapıldığını ve bu durum için ilgili yetkililerin mağduriyetin ortadan kaldırılması için harekete geçmesini talep ettiler.

Kaynak: turkiyegundemi.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER