Tatil.com'dan yapılan rezervasyonda dolandırıcılık iddiası

Tatil.com'dan yapılan rezervasyonda dolandırıcılık iddiası

TEKZİP (DÜZELTME) METNİ

Müvekkil Özaltun Otelcilik Turizm ve Ticaret Anonim Şirket’i (“Tatil.com”) yurtdışında ve Türkiye’de turizm sektöründe faaliyet göstermekte olan, Türk ticari hayatının köklü şirketlerindendir. Müvekkil şirket, İştigal konusu olan turizm ve otelcilik alanında dünyada büyük başarılara imza atmış olup, tüm dünyada ve özellikle Türkiye’de sektörel anlamda adından söz ettirmektedir. Kültür ve Turizm Bakanlığı nezdinden A sınıfı seyahat acentası olarak hizmet veren müvekkilimiz sadece Türkiye’de değil, ülkemizin tanıtımı ve turizmin gelişmesi bakımından dünya çapındaki acentalarla hizmet vermektedir. Her zaman müşteri memnuniyeti ve en güvenilir hizmeti verme anlayışı içerisinde hizmet vermektedir.

11.02.2020 tarihinde www.ortadogugazetesi.com adlı internet sitenizde https://www.ortadogugazetesi.com/ekonomi/tatilcom-dan-yapilan-rezervasyonda-dolandiricilik-iddiasi-h11009.html linkinde yayınlanan “Tatil.com’dan yapılan rezervasyonda dolandırıcılık iddiası” başlıklı yazınız gerçek dışı, karalayıcı ve hedef gösterici mahiyettedir. Müvekkil Şirketin, çalışanlarının, yöneticilerinin ve destekçilerinin saygınlığını ağır bir şekilde sarsmakta, ticari itibarını zedelemektedir.

Söz konusu yazı, gerçek dışı iddialar öne sürülerek kamuoyunu yanıltmakta ve maddi gerçeklik ile hiçbir surette bağdaşmamaktadır. Zira Söz konusu haberin içeriğine bakıldığında; Müvekkil şirketin dolandırıcılık yaptığı sözde haberi yapılarak kamuoyunda yanlış algı oluşturmakla müvekkil şirketin kişiliğine yapılmış bir saldırıdır. Keza bu haber nedeniyle müvekkil şirketin şahsi ve ekonomik menfaatleri zarar görmekte, ticari itibarı zedelenmektedir. Böylesi bir yayın, halkı objektif ve gerçekleri yansıtacak biçimde aydınlatmaktan oldukça uzak olup bu yanlışın derhal düzeltilmesi gerekliliği ortadadır.

Basın özgürlüğü bir yönüyle halkı ilgilendiren haber ve görüşleri iletme özgürlüğü ise diğer yönüyle halkın bu bilgi ve görüşleri alma hakkıdır. Ancak söz konusu yazı/haber bakımından basın özgürlüğünden yahut haber alma hakkından bahsetmek mümkün değildir. Çünkü ne yazık ki bu yazı, gerçek dışıdır ve kamuoyunun yararına yahut bilgisine konu teşkil edebilecek nitelikte değildir. Temelden yoksun, ispata muhtaç ve muğlak ifadelerle kamuoyunu yanıltma ve Müvekkil Şirket’in ticari itibarını ağır bir şekilde sarsma amacı gütmektedir.

Hal böyle olunca internet ortamında yayınlanan bu gerçek dışı ve kamuoyunu yanıltıcı bu haber içeriğinin kaldırılmasını ve işbu cevabımızın bir hafta süreyle internet ortamında kullanıcıların doğrudan ulaşabileceği şekilde ve tekzip başlığı altında yayınlanmasını talep etme zorunluluğumuz hasıl olmuştur.

İşbu sebeplerle 11.02.2020 tarihinde https://www.ortadogugazetesi.com/ekonomi/tatilcom-dan-yapilan-rezervasyonda-dolandiricilik-iddiasi-h11009.html linkinde yayınlanan  “Tatil.com’dan yapılan rezervasyonda dolandırıcılık iddiası”” başlıklı gerçekleri yansıtmayan ve kamuoyunu yanlış bilgilendirici habere hiçbir şekilde itibar edilmemesi gerektiğini ve konu ile ilgili sorumluları kınadığımızı bildirerek, bu açıklamanın internet sitenizde ana sayfanızdan kullanıcıların doğrudan ulaşabileceği şekilde ve tekzip başlığı altında bir hafta süreyle yayımlanmasını ve bu haber içeriğinin ilgili siteden kaldırılmasını fazlaya ilişkin kanuni haklarımız saklı kalmak suretiyle talep ediyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur. 12.02.2020

Özaltun Otelcilik Turizm ve Ticaret A.Ş (“Tatil.com”) vekili

Av. Diyar SÖNMEZTÜRK

Saygılarımla,

Av. Selin MALKOÇ/Attorney at Law

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2020, 14:00

Burcu Çetin

Burcu Çetin 1994 yılında İstanbul'da doğdu. Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü'nü bitirdi. Basın İlan Kurumu'nda Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi aldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda yaptığı stajdan sonra şimdi Ortadoğu Gazetesi'nde çalışmakta.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER