TBMM'deki partiler her konuda ters düşüyordu, bu kez hep birlikte el kaldırdılar: Milletvekili maaşları bakın kaç lira oldu?

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde hemen hemen hiç bir konuda anlaşamayan partilerin milletvekilleri, konu maaşlarına gelince anında anlaştılar

TBMM'deki partiler her konuda ters düşüyordu, bu kez hep birlikte el kaldırdılar: Milletvekili maaşları bakın kaç lira oldu?

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde grubu bulunan partilerin milletvekilleri ilk kez bir konuda anlaştılar ve hep birlikte el kaldırdılar.

Buna göre,TBMM başkanları ve başbakan emekli aylıkları 126000 gösterge; emekli cumhurbaşkanı yardımcısı, bakan ve milletvekili aylıkları 115225 gösterge üzerinden ödenecek. Böylece mevcut memur maaş katsayısına göre eski meclis başkanları ve eski başbakanların emekli aylıkları 29 bin liraya, eski bakan ve emekli milletvekillerinin maaşları ise 18 bin liradan 27 bin liraya yükselecek.

Bu artışlar 15 Ocak 2023 tarihinden itibaren geçerli olacak. Bu tarihe kadar eski meclis başkanları, eski başbakanlar ve emekli milletvekilleri zamsız maaş alacak. 

Mevcut milletvekillerinin maaşı ise Temmuz ayında artarak 40 bin liradan 56 bin liraya yükselecek. 

Hemen hemen hiç bir konuda anlaşamayan milletvekilleri maaşları konusunda ise jet hızıyla anlaşmaya vardılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER