Teftiş Kurulu 2. el araçlardaki fahiş fiyatlarla ilgili devreye girdi! Bakan Muş: Yaptırımları çok ağır olur!

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, gazetecilerin sorularını yanıtlarken, fahiş fiyatlarla ilgili denetimleri artırdıklarını açıkladı

Teftiş Kurulu 2. el araçlardaki fahiş fiyatlarla ilgili devreye girdi! Bakan Muş: Yaptırımları çok ağır olur!

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, gazetecilerin sorularını yanıtlarken, fahiş fiyatlarla ilgili "Denetimleri artırdık, amaç kurallı ticaret" dedi.

Vatandaşların şikayetlerini dikkate aldıklarını belirten Mu, "Bir ayda bitecek değil. Amaç kurallı serbest ticareti geliştirmek. Hal kanunu ile ilgili detaylara bakıyoruz. Çalışmalarımız var, olgunlaştıkça kamuoyuyla paylaşacağız. Kafa yoruyoruz, değer zincirini kayıt altına almak istiyoruz." diye konuştu.

Bakan Muş otomotiv sektörüyle ilgili teftiş kurulunun harekete geçtiğini söyledi. Muş, "Bayiler, galerilerle anlaştı deniliyor. Bunu araştıracağız. Araç stokta tutulmuşsa, galeriye verilmişse, vatandaşa verilmemişse ve biz bunu tespit edersek yaptırımları çok ağır olur. Gereken yapılacak." dedi.

İkinci el araba fiyatları ile ilgili ise Bakan Muş, enflasyonu işaret etti. Bakan Muş enflasyonla mücadele ile ilgili, "Merkez Bankası çalışma yapıyor. Hukuk devletinde olması gereken ne ise onu yapıyoruz." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2021, 11:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER