THY'den flaş açıklama: Ücretlerde düzenleme yapılabilir

Koronavirüs salgını nedeniyle uçuşlarının büyük çoğunluğunu durduran Türk Hava Yolları'nda çalışanların ücretlerinde yeni düzenleme yapılabileceği belirtildi

THY'den flaş açıklama: Ücretlerde düzenleme yapılabilir

Koronavirüsten en çok etkilenen kuruluşlardan biri de Türk Hava Yolları oldu.

Özellikle yurt dışı uçuşlarının büyük çoğunluğu iptal eden, yurt içinde de seferleri azaltan Türk Hava Yolları'nın yönetim kurulu başkanı İlker Aycı, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Aycı, şöyle konuştu:

- An itibarıyla %85 oranında kapasitemizi kullanamıyoruz, özellikle uçaklarımızı kargoya çevirmeye başlayarak kapasitemizin bir kısmını kullanabileceğiz.

- Hong Kong, Moskova, Etiyopya, New York ve Washington olmak üzere dağıtım yapılabilen yerleri açık tutacağız, bunun dışında geri kalan tüm yerleri 27 Mart itibari ile kapatmak zorundayız.

- THY'de işten çıkartmak gibi bir durum söz konusu değil, nakit pozisyonumuza göre ücretlerde bir düzenleme yapılabilir; böyle bir düzenlemede en büyük kesintiyi en üst kademeden yapacağız.

- Gelecekte bütün uçak siparişlerimizi gözden geçirebiliriz, dinamik kapasite yöneteceğiz.

- Bu süreçte İGA ile beraber oturup bu süreci yöneteceğiz, birimizin kaybetmesi öbürümüzün de kaybetmesi demek; geleceğe bu krizden daha güçlü çıkabilmek için birbirimize yardımcı olacağız.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER