THY'den Flaş Karar: Yollarını Ayırdı!

Türk Hava Yolları (THY), yıllardır ortaklık yürüttüğü Garanti BBVA ile miles&smiles programını sürpriz bir şekilde sona erdiriyor

THY'den Flaş Karar: Yollarını Ayırdı!

Türk Hava Yolları (THY), yıllardır ortaklık yürüttüğü Garanti BBVA ile miles&smiles programını sürpriz bir şekilde sona erdiriyor.

THY ile Garanti BBVA arasında yapılan anlaşma gereği, alışveriş yaptıkça uçuş mili ve çeşitli indirimler elde edilen yolcu sadakat programı miles&smiles'te beklenmedik bir karar alındı.

YENİ ORTAK BELLİ OLDU

THY yönetim kurulu, Garanti BBVA ile adeta özdeşleşen program ortaklığını sona erdirmek için ilk adımı attı. Alınan karar çerçevesinde THY ile Garanti BBVA arasındaki mil ortaklığı sona ererken, yeni ortak da şimdiden belli oldu.

ÖZEL BİLGİLER ŞİRKETE AKTARILACAK

THY'nin, henüz iki yıl önce kurulan DG Pay isimli şirket ile miles&smiles programında yoluna devam edeceği öğrenildi.

Garanti BBVA'nın devre dışı bırakılarak, bu alanda hiçbir tecrübesi olmayan yeni kurulan bir şirket ile programa devam etme kararı sürpriz olarak değerlendirildi. Yeni şirketin kime ait olduğuna ilişkin farklı iddialar ortaya atılırken, yüz binlerce yolcunun özel bilgilerinin de DG Pay isimli şirkete aktarılacak olmasının üyeler arasında rahatsızlığa neden olacağı kaydedildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER