THY'den iptal edilen uçuşlara ilişkin açıklama!

Bakanlık tarafından iptal edilen uçuşlara ilişkin THY'den açıklama geldi. Uçuşu iptal edilen yolcuların, bilet değişikliklerini ücretsiz olarak değiştirebileceklerini duyurdu

THY'den iptal edilen uçuşlara ilişkin açıklama!

Dün Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu tarafından yapılan açıklamada 9 ülkeye uçuşları durdurma kararı alınmıştı. Dün kurul tarafından alınan kararda Almanya, Fransa, İspanya, Avusturya, Hollanda, Belçika, İsveç, Norveç ve Danimarka çıkışlı seferler 17 Nisan'a kadar durduruldu. Konuya ilişkin açıklama yapan Türk Hava Yolları (THY), 14 Mart - 17 Nisan tarihleri arasından uçuş durdurma kararı alınan ülkelere çıkışlı biletleri olan yolacuların, yeni rezervasyonlarını 31 Mayıs 2020 tarihine kadar uygulanan bir uçuşa yapılması durumunda rezervasyon değişiklikleri ücretsiz yapılacağını söyledi. Hiç kullanılmamış biletlerde ise iade yapılacağı belirtildi. 

Bazi düzenlemeler yapıldı

Mayıs ayı sonuna kadar bu 9 ülkeye olan seferlerde bileti olan ancak uçuşu iptal olmamış yolcular için de için bazı düzenlemeler yapıldığı aktarıldı.

Açıklamada, "13 Mart 2020 ve öncesinde biletleri düzenlenmiş, 13 Mart - 31 Mayıs tarihleri arasında bu ülkelerden çıkışlı uçuşu olan yolcuların 15 Nisan 2020 tarihine kadar işlem yaptırmaları kaydıyla, yeni rezervasyonun 31 Mayıs'a kadar olan uçuşlara yapılması durumunda rezervasyon değişiklikleri ücretsiz yapılacak. Hiç kullanılmamış biletlerde ücretsiz iade yapılacaktır. Kısmi olarak kullanılmış, seyahatin tamamlanmamış olduğu biletlerde, biletin kullanılmayan uçuşlarına ait iade işlemi ücretsiz yapılacaktır" ifadelerine yer verildi.

Ücretsiz olarak yapılabilecek

Uçuşu iptal olan yolcular işlemlerini, THY'nin internet sitesi, güncel mobil uygulamaları, satış ofisleri, çağrı merkezi ve biletin satın alındığı acentelerden ücretsiz olarak gerçekleştirilebilecek. Ayrıca uçuşu iptal olmamakla birlikte verilen haklar doğrultusunda koronavirüs kaynaklı değişiklik ve iade işlemi yapacak yolcular ise THY satış ofisleri, çağrı merkezi ve biletin satın alındığı acentelerde işlemlerini değişiklik-iade bedeli olmadan yapabilecek.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2020, 13:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER