THY ve Pegasus'tan seyahat açıklaması

Kısmi kapanma kararının duyurulmasının ardından Türk Hava Yolları ve Pegasus'tan, uçuşlarla ilgili açıklama geldi. Her iki havayolu şirketi, yolcuların seyahat belgeleri ile yolculuk yapabileceklerini açıkladı.

THY ve Pegasus'tan seyahat açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından Ramazan ayının ilk iki haftasında kısmi kapanma kararı alındığını duyurmuş, 'Sokağa çıkma saatlerinde zorunlu haller dışında şehirler arası seyahate izin verilmeyecek' demişti. Bu açıklamanın ardından Türk Hava Yolları ve Pegasus, uçuşlara dair duyuru yaptı.

Türk Hava Yolları, sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda "seyahat belgeleri"ni ibraz eden yolcuların havalimanlarına ulaşabileceğini açıkladı. 

Türk Hava Yolları'ndan yapılan açıklamada "Değerli yolcularımız; 14 Nisan 2021 itibarıyla uygulanacak kısıtlama süresince yolcularımız seyahat belgelerini ibraz ederek havalimanı ulaşımlarını sağlayabilirler. Sağlıklı ve güvenli uçuşlar dileriz." denildi.

Pegasus ise "14 Nisan 2021 itibarıyla uygulanacak olan 14 günlük kısmi kapanma sürecinde uçuşu olan misafirlerimiz, seyahatlerine ait belgeleri ile uçuşlarını güvenle gerçekleştirebilirler." açıklamasını yaptı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER